V šolskem letu 2018/19 so se učenci Osnovne šole Starše prvič vključili v mednarodni projekt Krokus, ki ga organizira HETI, irska nevladna organizacija za izobraževanje o holokavstu. V projekt sajenja čebulic rumenih krokusov v spomin na milijon in pol otrok, ki so bili žrtve holokavsta, so vsako leto vključeni učenci predmetne stopnje, ki v jeseni na šolskem vrtu zasadijo čebulice. Rumeni cvetovi, ki spominjajo na rumene Davidove zvezde, ki so jih morali Judje nositi na svojih oblačilih v času nacizma, s svojim cvetenjem vsako pomlad spominjajo na otroke, žrtve holokavsta.

Center judovske kulturne dediščine Sinagoga Maribor, koordinator Projekta krokus v Sloveniji, in Osnovna šola Starše, sta v sredo, 26. oktobra 2022, v šolski športni dvorani pripravila slovesno prireditev ob začetku Projekta krokus 2022/23 v Sloveniji. Prireditve so se udeležili veleposlanica Blanka Jamnišek, namestnica vodje stalne slovenske delegacije pri  Mednarodni zvezi za spomin na holokavst IHRA, ki je bila v šolskem letu 2018/19 tudi pobudnica začetka projekta Krokus v Sloveniji, Tone Vrhovnik Straka z Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport Republike Slovenije, Vojko Kunaver, koordinator Predmetne skupine za zgodovino in Področne skupine za družboslovje, umetnost in humanistiko Zavoda Republike Slovenije za šolstvo, Boris Hajdinjak, direktor Centra judovske kulturne dediščine Sinagoga Maribor, Stanislav Greifoner, župan občine Starše, Franc Kekec, ravnatelj Osnovne šole Starše, strokovni delavci in učenci Osnovne šole Starše ter drugi gostje.

Častni pokrovitelj dogodka in projekta Krokus 2022/23 v Sloveniji je predsednik Republike Slovenije gospod Borut Pahor, ki pa se dogodka žal ni mogel udeležiti.

Kulturni program so izvedli in povezovali učenci, vključeni v RaP Zabavno gledališče in Raziskujemo preteklost. Po koncu prireditve so gostje skupaj z učenci 6. razreda, ki so vključeni v projekt, na šolskem vrtu posadili čebulice krokusov v spomin na otroke, žrtve holokavsta.

Avtor fotografij je Domen Kodrič.