Predstavitev šolske svetovalne službe

Šolsko svetovalno delo opravlja Marija Bednjanič, pedagoginja.

Šolska pedagoginja sodeluje z učenci, učitelji, vodstvom šole, starši in zunanjimi institucijami. Osnovne oblike dela so svetovanje, posvetovanje in neposredna pomoč.

Naloge svetovalne službe so:

• VPIS IN SPREJEM NOVINCEV V ŠOLO
  • EVIDENTIRANJE, POMOČ IN SPREMLJANJE UČENCEV Z UČNIMI TEŽAVAMI
  • ODKRIVANJE NADARJENIH UČENCEV
  • INDIVIDUALNO SVETOVANJE UČENCEM IN STARŠEM (vzgojni, disciplinski, osebni problemi …)
  • POKLICNO SVETOVANJE IN VPIS V SREDNJE ŠOLE
  • SPREMLJANJE IN UVAJANJE NOVOSTI (projekti, vzgojni načrt, zakonodaja …)
  • POMOČ DRUŽINAM PRI SOCIALNO-EKONOMSKI STISKI (regresirana prehrana, regresirana šola v naravi, letovanje …)
  • SODELOVANJE PRI PRIPRAVI IN IZVEDBI RODITELJSKIH SESTANKOV
  • SODELOVANJE S STARŠI
  • IZOBRAŽEVANJE UČITELJEV (načrtovanje, sodelovanje pri pripravi izobraževalnega načrta šole)
  • SODELOVANJE Z ZUNANJIMI INSTITUCIJAMI (Svetovalni center za otroke, mladostnike in starše, CSD, Zdravstveni dom, Pedopsihiatrični dispanzer, Center za sluh in govor …)

Razgovori

Individualni razgovori so možni vsak delovni dan med 8. in 14. uro in v času mesečne popoldanske govorilne ure. Zaželeno je, da se predhodno najavite po telefonu (02) 686 48 59.

Vsak problem, majhen ali velik, ima rešitev, ki pa jo moramo šele poiskati. Življenje v skupnosti ima svojo vrednost, kadar vemo, da so okrog nas ljudje, ki so nas pripravljeni slišati in razumeti ter nam pomagati najti pravo pot.

Obvestilo!

Razpis za vpis v srednješolske programe in dijaške domove

Na spletni strani Ministrstva za izobraževanje, znanosti in šport je objavljen Razpis za vpis v srednješolske programe in dijaške domove v šolskem letu 2019/2020.

Povezava na razpis

Karierni sejem – sejem poklicev in izobraževanja

Vir: http://alumnicareerservices.org/DesktopModules/Redbarn-TabModuleHome/images/career_forum.png

V petek, 27. 1. 2017, bo v dvorani Tabor v Mariboru potekal Karierni sejem – sejem poklicev in izobraževanja. Z učenci 9. razreda se bomo sejma udeležili v dopoldanskem času.

Starši pa ste sami ali skupaj z otroki lepo vabljeni v popoldanskem času do 18. ure.

Več …

Starševski večer: Vloga očeta pri vzgoji otrok

STARŠEVSKI VEČER

v sredo, 23. 11. 2016 ob 18.00  uri

v prostorih Svetovalnega centra za otroke, mladostnike in starše Maribor z naslovom

VLOGA OČETA PRI VZGOJI OTROK

Gospod Heliodor Cvetko, univ. dipl. psiholog, psihoterapevt in supervizor iz Svetovalnega centra za otroke, mladostnike in starše Maribor bo z vidika psihološke stroke in svoje prakse na začetku osvetlil vlogo očeta pri vzgoji otrok, nato pa vodil diskusijo in odgovarjal na konkretna vprašanja udeležencev na to temo. Vabljeni vsi, ki vas tema zanima, tudi očetje.

Štipendije za deficitarne poklice

slika_stipendije

Ljubljana,  10. 6. 2016

Štipendije za deficitarne poklice za šolsko leto 2016/2017

Spoštovani starši!

Na novo lahko štipendijo za deficitarne poklice pridobijo le dijaki, ki bodo v šolskem letu 2016/2017 obiskovali 1. letnik programov srednjega poklicnega izobraževanja in se bodo izobraževali za sledeče poklice:

• kamnosek/kamnosekinja,
  • izdelovalec/izdelovalka kovinskih konstrukcij,
  • oblikovalec kovin orodjar/orodjarka,
  • elektrikar/električarka,
  • avtokaroserist/avtokaroseristka,
  • pek/pekarka,
  • mesar/mesarka,
  • mizar/mizarka,
  • zidar/zidarka,
  • klepar-krovec/kleparka-krovka,
  • izvajalec/izvajalka suhomontažne gradnje,
  • slikopleskar-črkoslikar/slikopleskarka-črkoslikarka,
  • pečar/pečarka,
  • gozdar/gozdarka in
  • dimnikar/dimnikarka.

Bodoči dijaki lahko oddajo vlogo od 15. junija do vključno 20. septembra 2016.  Čas oddaje vloge ne bo več odločilen za pridobitev štipendije.

Podelili bomo do 1000 štipendij v višini 100 EUR mesečno. Štipendijo za deficitarne poklice bodo dijaki prejeli za celotno obdobje izobraževanja in jo bodo lahko prejemali hkrati z nekaterimi drugimi štipendijami, ni pa združljiva s kadrovsko štipendijo.

Vloge se oddajo na naslov Javnega sklada Republike Slovenije za razvoj kadrov in štipendije, Dunajska 22, 1000 Ljubljana, s pripisom: »za 210. javni razpis«. K vlogi je potrebno priložiti fotokopijo spričevala šolskega leta 2015/2016. Čas oddaje ni več merilo za pridobitev štipendije.

Vloga, razpis in ostale informacije so na voljo na spletni strani sklada, na telefonski številki: 01 43 41 081 v času uradnih ur (ponedeljek, sreda, petek med 9. in 12. uro ter ob sredah tudi med 14. in 16. uro) ter preko e-pošte: deficitarne@sklad-kadri.si.

Stran 1 od 212