V mednarodnem projektu Branje ne pozna meja / Čitanje ne poznaje granice, katerega namen je spodbujati branje, so učenci 8. razreda, ki obiskujejo dodatni pouk slovenščine, v letošnjem šolskem letu brali Omiške gusarje Alojza Majetića. Njihovi vrstniki iz Osnovne šole Andrije Kačića Miošića v Donji Voći na Hrvaškem pa so brali Bratovščino sinjega galeba Toneta Seliškarja.

Projekt smo zaključili 20. aprila 2018, ko smo na naši šoli gostili učenke, ki so sodelovale v projektu, in knjižničarko, gospo Biljano Jurić. Skupaj smo se odpravili v Maribor, kjer smo si ogledali zbirke v Pokrajinskem muzeju in mestne znamenitosti. Popoldne so učenci predstavili pisatelja in prebrani knjigi ter v ustvarjalni delavnici izdelali knjižna kazala, ki so si jih izmenjali. Preden smo se z obljubo, da se prihodnje leto zopet srečamo, poslovili, smo se sprehodili skozi Starše in se posladkali s sladoledom.