V letošnjem šolskem letu smo se prvič vključili v projekt medgeneracijskega branja, ki ga organizira Društvo Bralna značka Slovenije v sodelovanju z Javno agencijo za knjigo z namenom, da poveže mlade in odrasle bralce ter promovira slovensko mladinsko literaturo. Nadarjeni učenci in učiteljice smo se družili na treh srečanjih. Na prvo srečanje, ki je bilo 12. decembra 2017, smo povabili vodjo projekta mag. Tilko Jamnik. Prebirali smo pesmi Saše Vegri iz zbirke Naročje Kamenčkov. 20. februarja 2018 smo imeli drugo srečanje, s katerim smo obeležili slovenski kulturni praznik. Pogovarjali smo se o knjigi z naslovom Pink Janje Vidmar. Ob svetovnem dnevu knjige, 23. aprilu 2018, pa smo ob knjigi Ime mi je Damjan, avtorice Suzane Tratnik, imeli zadnje srečanje v letošnjem šolskem letu.