V petek, 29. marca 2019, je bilo v Muzeju narodne osvoboditve Maribor 14. zborovanje mladih zgodovinarjev. Tema letošnjega zborovanja je bila »Moja družina je moja zgodovina«. Učenci so raziskovali svoja družinska drevesa, odkrivali, kdo so bili njihovi predniki, od kod so bili in s čim so se ukvarjali. Pogovarjali so se s svojimi starši in starimi starši ter pregledovali stare fotografije in dokumente.

Na zborovanju so sodelovali dijaki Škofijske gimnazije Antona Martina Slomška Maribor in Gimnazije Murska Sobota ter učenci Osnovne šole Duplek, Pesnica, Prežihovega Voranca Maribor in Osnovne šole Starše, ki so predstavili devet referatov.

Tjan in Gal Premzl sta predstavila svojo družino in družinsko gostilno Beno v Staršah, katere otvoritev je bila leta 1959. Aljaž Toplak pa je predstavil Jokovo kapelo v Staršah, ki jo je dal v zahvalo za ozdravitev zgraditi njegov praprapradedek Jakob Gojčič.

Gost zborovanja je bil radijski voditelj in pevec Tim Kores, ki je z Urošem Doklom, muzejskim kustosom, predstavil zgodbo svojega pradedeka Martina Koresa, ki so ga nacisti v mariborskih zaporih ustrelili kot talca. Muzej narodne osvoboditve v svoji zbirki hrani njegovo poslovilno pismo.