Pokrajinski muzej v Mariboru je letos že devetnajsto leto zapored organiziral Mali simpozij, muzejski projekt, ki osnovnošolce spodbuja k raziskovanju preteklosti. Tema letošnjega simpozija so bili Običaji od rojstva do groba. Osnovnošolci so pripravili trinajst referatov, s katerimi so predstavili šege in navade, ki spremljajo človeka na njegovi življenjski poti. Raziskovali so značilna oblačila, hrano, darila in običaje ob teh dogodkih, brskali po starih družinskih albumih ter se pogovarjali s starši in starimi starši. Učenci so svoje referate predstavili v torek, 5. oktobra 2021, v viteški dvorani mariborskega gradu. Ema, Hana in Anej, učenci 5. a razreda, so primerjali poroke nekoč in danes. Devetošolke Nina, Ella in Analina pa so v referatu z naslovom Iz babičinih spominov predstavile najpomembnejše dogodke v življenju Analinine babice, gospe Verice Premzl.